Podpořte projekt komunitní jídelny „V pátek nejím sám!“

Přispějte na páteční komunitní obědy v kácéčku pro seniory a seniorky. Pokud dosáhneme cílové částky, budeme moct každý pátek uvařit oběd pro 15 seniorů a seniorek zcela zdarma.

„Šetříme každou korunu kvůli drahému plynu. Snažíme se vařit co možná nejméně, ale něco jíst musíme. Nosíme si oběd ze školní jídelny, o který se ve dvou dělíme, vyjde nás to tak levněji. Ale hlad máme.“ (Renata, 67 let; žije s dospělým synem v invalidním důchodu) ➡️

Víte, dokud se mnou žily děti, tak jsem vyvářela, ale co jsem sama, tak mě to vůbec netěší. Jím pořád to samé a chybí mi u stolu společnost.“ (Božena, 72 let)

I tohle jsou příběhy, které v komunitním centru slýcháme – mnozí naši návštěvníci z řad starší generace řeší finanční potíže a osamělost. Mimo jiné to vyplynulo i z výzkumu, který jsme realizovali v loňském roce mezi obyvateli Břevnova. Rádi bychom to změnili a paní Renatě, Boženě a dalším pomohli. Komunitní centrum Nesedím, sousedím nakonec vzniklo na půdorysu sousedských snídaní, které stále rádi pořádáme.

Proto jsme se rozhodli v Nesedím, sousedím vytvořit a provozovat místo, kde se mohou senioři z našeho sousedství každý pátek naobědvat. Projekt V pátek nejím sám! poskytne seniorům a seniorkám:

  • pravidelná setkání se svými vrstevníky i mladšími generacemi
  • talíř výborného jídla, které uvaříme ve spolupráci s našimi dobrovolníky
  • možnost zapojit se do tohoto projektu – mohou sami uvařit druhým, poskytnout svoje oblíbené recepty apod.

To vše chceme poskytovat zdarma nebo za symbolický příspěvek. Co k tomu potřebujeme?
➡️➡️➡️ Potřebujeme vás a vaši pomoc! Sami to nezvládneme.⬅️⬅️⬅️

Přispět na projekt můžete POD TÍMTO ODKAZEM na stránkách Darujme.cz.

Vypočítali jsme, že minimální náklady na roční fungování projektu dělají 126 000 Kč – za tuto částku uvaříme 1x týdně obědy pro 15 seniorů a seniorek.
Náklady na jeden oběd jsou se započítáním jednorázové částky na pořízení vybavení do kuchyně 176 Kč (v dalších letech se náklady podstatně sníží).

Chceme zapojovat co nejvíc obyvatel Břevnova a okolí - někdo přispěje svými znalostmi, někdo časem, jiný finančně. To vše jsou cenné formy účasti.". Budeme moc rádi za vaši podporu.


This will close in 0 seconds