Dešťová zahrada v Kochanově ulici

Minulý pátek jsme konečně po několika letech čekání na všechna razítka a smlouvy začali realizovat pilotní projekt dešťové zahrady v Kochanově ulici. Jedná se o veřejný prostor, ve kterém chceme vyzkoušet jedno z možných adaptačních opatření na klimatické změny.

Nebude to úplně legrace (což jsme předpokládali). Svažitý pozemek je potřeba zbavit současného porostu (kopřivy, bršlice a různý další plevel). Část jsme udělali, ale kořeny jsou rozrostlé, vytrvalé a hluboce zapuštěné, takže kdybyste měli chuť si trochu zaplít, tak prosíme na místech bez porostu vybírat kořeny (vhodná je motyčka nebo lopatka).

Dále jsme vykopali drenážní jámu a zakopali drenážní trubku (ta je označená velkými dlažebními kostkami – prosím nehýbat s nimi!

Čeká nás ještě zpevňování svahu prkny (stay tuned), osazování vhodným podrostem, osazování keři….

Moc děkujeme všem pátečním dobrovolným brigádníkům a brigádnicím (obzvláštní díky letí pomocníkům z MSD Invents) a kdybyste se chtěli připojit i vy, budeme rádi! Ozvěte se na kristyna@nesedimsousedim.cz!

A děkujeme za podporu i Praze 6 a obzvláště panu radnímu Palackému.

Chceme zapojovat co nejvíc obyvatel Břevnova a okolí - někdo přispěje svými znalostmi, někdo časem, jiný finančně. To vše jsou cenné formy účasti.". Budeme moc rádi za vaši podporu.


This will close in 0 seconds