Na této stránce se dozvíte něco více o fungujících skupinkách. Budeme rádi, když se přidáte. Pokud nevidíte skupinu, která by řešila vaše téma, buďte jejím zakladatelem. V takovém případě se ozvěte na kristyna@nesedimsousedim.cz

EKOSPOJKA

V této skupince se potkávají sousedé z Břevnova, kteří mají obavy z klimatické krize. Proto se společně věnují konkrétním možnostem řešení, jak dopady klimatické krize zmírňovat a to především na lokální úrovni.

„Nejsme experti, ale věříme, že i malá sousedská skupina může dělat velké věci. Doposud se nám povedlo zrealizovat kampaň Zalij svoje město!, která podporuje využívání dešťové a šedé vody z domácností k zalévání veřejné zeleně a poskytuje k tomu pomocí infografiky podrobný návod. Dále jsme podali úspěšný podnět Komisi životního prostředí na začlenění modro-zelené infrastruktury do projektu revitalizace Bělohorské. Momentálně pracujeme na projektu dešťových zahrad a záhonů ve veřejném prostoru“, říká k tématu Kristyna Ciprová, která skupinku spoluzakládala.

Spojka nadále zůstává otevřená dalším eko tématům a projektům, které mohou probíhat souběžně a její členové vřele uvítají zájemce a zájemkyně, kteří se k vzniklé pracovní skupině budou chtít přidat.

Pokud máte zájem zúčastnit se setkání, obraťte se na kristyna@nesedimsousedim.cz.

SENIORSPOJKA

V této skupince řešíme primárně problémy místních seniorů. Vzhledem k událostem z posledních dvou let se komunikace a pomoc točí hodně kolem pandemie a očkování.

Setkání pracovní skupiny k očkování zranitelných skupin

V rámci skupiny hledáme způsoby, jak zapojit komunitní hráče v podpoře očkování zranitelných osob. Více informací kristyna@nesedimsousedim.cz


11. 5. 2021 – místo setkání Radnice MČ Praha 6 – 6. patro – 10.30 do 12.00

2. 6. 2021 online – 10.30 do 12.00 – pro odkaz napište na kristyna@nesedimsousedim.cz

23. 6. 2021 online – 10.30 do 12.00 – pro odkaz napište na kristyna@nesedimsousedim.cz

1. 9. 2021 místo setkání Radnice MČ Praha 6 – 6. patro, 10.30 do 12.00

Chceme zapojovat co nejvíc obyvatel Břevnova a okolí - někdo přispěje svými znalostmi, někdo časem, jiný finančně. To vše jsou cenné formy účasti.". Budeme moc rádi za vaši podporu.


This will close in 0 seconds